אהרון שְלוּש

Texte à trous

  
Choisissez le mot dans le menu déroulant
   אדמות      איש עסקים      בית-כנסת      בנה      בתים      דוּנָם      דירות      יקרות      מוזיאון      מוצרי בניין      סופר      עיר      צייר      רחוב      שכונה      תל-אביב   
לפני יותר מ-100 שנים יהודים מֵהָ יָפוֹ בנו חדשה, וקראו לה 'נווה-צדק'. אהרון שְלוּש היה הראשון שגר בשכונת 'נווה-צדק' - השכונה הראשונה של .
אהרון שלוש נולד בשנת 1829 באלג'יריה, ובגיל 11 עלה לארץ עם המשפחה שלו: אשתו שרה ו-7 הילדים שלהם. הוא היה וקנה אדָמות בארץ-ישראל. שְלוּש קנה 10 אדמה על יד יפו, ובנה שם בית למשפחה שלו. זה היה הבית היחיד במקום. שְלוּש רצה שיהיו לו שכנים יהודים, ולכן הוא מכר ליהודים מִיפו במחיר זול, והם בנו את שכונת 'נווה-צדק'. אהרון שְלוּש בשכונה שֶעד היום מתפללים בו. שניים מהבנים של אהרון שלוש הקימו מפעל ל, ובנו בתים רבים בתל-אביב. הנכד שלו - מֹשה שְלוּש, היה ראש העיר של תל-אביב.
השכונה גדלה ועולים חדשים הגיעו לגור בה. בשכונה גרו אנשים חשובים ומפורסמים: הרב הראשי של ארץ-ישראל - הרב קוק, ה ש"י עגנון, ה והסופר נחום גוטמן ועוד. היום ה בשכונה מאוד. חלק מה הם מוזיאונים: גוטמן, בית שְלוּש, מרכז סוזן דָלָל לאומנות ועוד.
אהרון שְלוּש מת בשנת 1920 בגיל 91. ל שבו נמצא הבית הראשון בשכונה קוראים רחוב שלוש.