רעש חזק

Texte à trous

  
Choisissez le mot dans le menu déroulant
   דציבלים      החזקה      השקט      חֵרֵש      לחישה      לשמוע      מוסיקה      מפריע      נזקים      סכנה      רועשת      רעש      שומעים      שיחה      שמיעה      שקטות   
רעש חזק
אנשים רבים אוהבים לבלות בחתונות. זאת הזדמנות נהדרת לפגוש בני משפחה וחברים שכבר זמן רב לא ראו זה את זה, לדבר ולספר מה התחדש. אבל לעיתים קרובות חתונות יכולות להיות לא נעימות. הסיבה לכך היא המוסיקה והרועשת שלא מאפשרת . פעמים רבות האורחים רוצים להשאיר את המתנה ולברוח אל .
לפני זמן מה החליטה הכנסת לטפל בבעיית-הרעש באירועים. הכנסת קבעה חוק: בכל אולם או גן שמתקיימים בהם מסיבות או אירועים חייב להיות מַד-רעש. זהו מכשיר שמודד את כמות ה במקום. הכנסת גם קבעה מהו הרעש המותר, שלא גורם נזק ל.
רעש חזק מדי לא רק למצב הרוח, אלא הוא עלול לפגוע ב. רעש מודדים בדציבלים: 10 הם רעש של נשימה. 30 דציבלים הם רעש של . בשיחה רגילה מודדים 60 דציבלים. 85 דציבלים הם כבר רעש שֶיכול לפגוע בשמיעה.
במסיבה רגילה יש רעש של בין 105 ל-140 דציבלים, וזה רעש שגורם ל. בני הנוער והצעירים אוהבים מוסיקה במיוחד. חשוב מאוד להסביר להם את ה בכך, כדי שבעתיד לא יגדל דור שלא יוכל ליהנות מ בכלל.
אולי בעקבות החוק החדש נוכל סוף-סוף ליהנות בחתונה לא רק מהאוכל ומהריקודים, אלא גם משיחות עם אנשים שהרבה זמן לא ראינו.