אופנה

Remplissez les trous à l'aide du menu déroulant
Cliquez sur le point d'interrogation pour obtenir un indice
Bonne Chance ! Serge Frydman - Hebreu.Org

  
אופנה (מודה) היא הצורה של לבוש, , ריהוט, שפת דיבור ועוד הנחשבת לנכונה וליפה ביותר במקום מסוים ובזמן מסוים. כשמדברים על באופן כללי מתכוונים בעיקר לבגדים ולמה שנלווה אליהם: תיקים, תכשיטים, ועוד. אופנות הן זמניות ומשתנות .
צורת חיים היא אחד הגורמים המשפיעים על האופנה. כך, למשל, השתנתה מאוד אופנת ה מסוף המאה ה- 19. זה קרה השינוי הגדול במעמדן החברתי של ה: הן התחילו לעבוד במפעלי תעשייה, במשרדים ובמוסדות ציבור. הלבוש הכבד עם הקישוטים הרבים שהן נהגו ללבוש לא התאים עוד לצורת החיים החדשה שלהן. הן קיצרו את השיער ולבשו בגדים ונוחים כדי שירגישו בעבודה מחוץ לבית.
גם אירועים חשובים משפיעים על האופנה. בזמן מלחמת העולם השנייה הגבילו הממשלות השונות את ייצור הבגדים כדי כסף. דבר זה גרם לשינויים באופנה: הבגדים נעשו קצרים ופשוטים יותר וצרים בחלקם התחתון כך השתמשו בפחות .
בנוסף לכך ספרים, מחזות וסרטי קולנוע משפיעים גם הם על האופנה. לעתים נוצרת אופנה חדשה כאשר אנשים מחקים סופר או כוכב קולנוע , שיש לו סגנון לבוש מיוחד.
בזמננו, שלא כמו בעבר, אפשר לראות בטלוויזיה אופנות מכל העולם. לכן הן משתנות היום , ואין להן חוקים כמו פעם. היום כל אחד בוחר את האופנה המתאימה לאופיו ולמצבו ה.