מיסים מפחיתי משקל

Remplissez les trous à l'aide du menu déroulant
Cliquez sur le point d'interrogation pour obtenir un indice
Bonne Chance ! Serge Frydman - Hebreu.Org

  
כבר מזמן אינה סתם בעיה קוסמטית או אי נוחות פיזית. זו מגפה של ממש, והיא נפוצה מאוד. ה העיקריים להשמנה הם גנטיים והתנהגותיים. על הגורם הגנטי קשה עדיין , אך על הגורם ההתנהגותי אפשר להשפיע.
אולגה רז, מנהלת היחידה ל במרכז הרפואי איכילוב מציעה להפעיל חינוך לערכי בריאות החל בגיל ה בגן ובבית הספר וכלה בחינוך ל. אולגה רז גם מציעה מאין יילקחו המימון (הכסף) להפעלת התוכנית ה. היא מציעה להטיל מס על מזונות לא בריאים, כדי להפחית את הכדאיות מוצרים כאלה. לדעתה, כדאי להעלות את המס על ומשקאות שאינם בריאים, ולהפחית את המס על מאכלים בריאים ו. בכסף שיתקבל מהמס החדש ישתמשו ל הציבור לבריאות, לטיפול במחלות ולמימון בסל הבריאות.
במספר מדינות בעולם כבר חשבו על רעיונות דומים: בארצות הברית הייתה הצעה להטיל מס על משקאות המכילים סוכר. הרעיון בא בעקבות ההצלחה של המס על הטבק. הטלת המס הזה הפחיתה את צריכת הסיגריות למרות שעישון הוא התמכרות, שקשה מאוד להיגמל ממנו. ההצעה עדיין נשקלת ולא מיושמת. בסקוטלנד, שבה שיעור האנשים בעלי משקל עודף כבר הגיע ל-25%, הציעו להטיל מס על שוקולד כפי שמטילים מס על אלכוהול. ההצעה לא התקבלה כי לא היה לה רוב בפרלמנט.