חשוב לשתות מים בעונת הקיץ

  
   בקיץ      גופנית      התייבשות      חמות      יובש      כאב ראש      כוסות      לשתות      מוזגים      משקה      נוזלים      עֵרָנו      עייפות      קלוריות      שובע   
בעונת הקיץ חשוב מאוד מים כדי למנוע ונזקים נוספים לגוף. על-פי המלצת האקדמיה האמריקנית למדעים, גברים צריכים לשתות כ-13 כוסות ביום, נשים - כ-9 ליום, וילדים – 4 - 5 כוסות. הנתונים האלה נכונים כאשר האדם נמצא במצב פסיבי. בזמן פעילות גופנית, צריך להגדיל את כמות השתייה. בשעה של אימון ספורט אינטנסיבי הגוף עלול לאבד עד 3 ליטרים של נוזלים (מים). לכן ההמלצה היא לשתות שתי כוסות מים לפני האימון, ומספר כוסות מים בזמן האימון ואחריו. אנשים טועים וחושבים, שבזמן פעילות של שחייה בים או בבריכה אין צורך בכמות מרובה של שתייה. השחייה אומנם מתקיימת במים, אבל היא פעילות נמרצת, ויש לשתות בזמן השחייה ולאחריה כמויות גדולות של מים.
הסימנים הראשונים להתייבשות הם בדרך-כלל , כאבי ראש, חוסר רצון לשתות ו בַּפֶּה ובעיניים. מחסור ב עלול להשפיע גם על העור, שהופך להיות יבש ולא גמיש. ירידה של 2% ברמת הנוזלים בגוף עלולה להוריד את רמת הכושר הפיזי ואת יכולת החשיבה עד 20%. שתיית מים בזמן פגישת עבודה ארוכה או מבחן קשה עשויה לשפר את יכולת הריכוז ולמנוע עייפות ו. בזמן נהיגה שתיית מים משפרת את הת ומומלצת בעיקר בשעות הצהריים ה. גם שהייה (כשנמצאים) בחדרים מ גורמת לבריחת נוזלים מהירה, שלא תמיד מרגישים אותה.
מים עדיפים על כל אחר. מים יכולים להפחית כאבים, הם ללא , אך גורמים לתחושה של , ומסייעים לחילוף החומרים (מטבוליזם) בגוף.