חומוס h'oumous

Texte à trous

Choisissez les mots dans le menu déroulant
   ארכיאולוג      ביצה      חומר      חוקרים      טבע      להבין      מאכל      מסעדה      משפחתיות      משפרת      סוד      קר      תגלית      תכונות   
חומוס - המאכל הישראלי
החומוס הוא אהוב על הישראלים, והוא מרכיב מרכזי בתפריט הישראלי. בישראל אוכלים חומוס עם , עם בשר וגם עם פטריות. אוכלים את החומוס או חם, עושים ממנו כדורי-פָלָאפֵל, ומגישים אותו בארוחות חגיגיות, ארוחות , במסעדות ובאירועים. הישראלים טוענים שאכילת חומוס את ההרגשה, מרגיעה, ואפילו גורמת לאושר.
לאחרונה בדקו חוקרים ישראלים מהו '' החומוס. צוות החוקרים כלל , מומחה לגנטיקה, בוטניקאי ותזונאי. החוקרים גילו, כי כבר לפני 10,000 שנה בחרו אנשים לגדל סוג מיוחד של חומוס טבעי. התברר, כי בחומוס המסוים הזה יש כמות גדולה ביותר של מיוחד הגורם להרגשה טובה: הרגשת רוגע ואושר.
מסתבר שהחקלאים בזמן העתיק בחרו לגדל את הסוג המיוחד של החומוס בלי את התהליך הכימי והביולוגי שגורם לשיפור ההרגשה עם אכילת החומוס. הם ידעו לבחור את המזון הזה באופן אינטואיטיבי, כפי שבעלי-חיים יודעים ומרגישים מה הם צריכים לאכול. ה הזו הפתיעה את ה, מכיוון שעד עכשיו חשבו שהבחירה לגדל גידולים מסוימים הייתה רק בהתאם לתנאי האקלים, לגודל שלהם ולזמינות שלהם ב.
בראיון עם בעלי מסעדות אמרו כמה מהם: "ה המיוחדות של החומוס ידועות. אילו החומוס לא היה גורם להרגשה טובה, אי אפשר היה להסביר את התורים הארוכים מחוץ ל ".