מיסים מפחיתי משקל

  
   בעיה      הצלחה      השמנה      וכלה      ישתמשו      להיגמל      להפחית      להשפיע      מגפה      מכילים      מס      משקאות      משקל עודף      נפוצה      צריכת      רעיונות      תוכנית      תזונה   
כבר מזמן אינה סתם קוסמטית או אי נוחות פיזית. זו של ממש, והיא מאוד. הגורמים העיקריים להשמנה הם גנטיים והתנהגותיים. על הגורם הגנטי קשה עדיין , אך על הגורם ההתנהגותי אפשר בהחלט להשפיע.
אולגה רז, מנהלת היחידה ל במרכז הרפואי איכילוב מציעה להפעיל חינוך לערכי בריאות החל בגיל הילדות בגן ובבית הספר בחינוך להורים. אולגה רז גם מציעה מאין יילקחו מקורות המימון (הכסף) להפעלת התוכנית החדשה. היא מציעה להטיל על מזונות לא בריאים, כדי את הכדאיות לייצר מוצרים כאלה. לדעתה, כדאי להעלות את המס על מאכלים ו שאינם בריאים, ולהפחית את המס על מאכלים בריאים ודיאטטיים. בכסף שיתקבל מהמס החדש לחינוך הציבור לבריאות, לטיפול במחלות ולמימון תרופות בסל הבריאות.
במספר מדינות בעולם כבר חשבו על דומים: בארצות הברית הייתה הצעה להטיל מס על משקאות ה סוכר. הרעיון בא בעקבות ה של המס על הטבק. הטלת המס הזה הפחיתה את הסיגריות למרות שעישון הוא התמכרות, שקשה מאוד ממנו. ההצעה עדיין נשקלת ולא מיושמת. בסקוטלנד, שבה שיעור האנשים בעלי כבר הגיע ל-25%, הציעו להטיל מס על שוקולד כפי שמטילים מס על אלכוהול. ההצעה לא התקבלה כי לא היה לה רוב בפרלמנט.