החג של החגים

  
   אזרחית      במשותף      דצמבר      דתות      הצגות      חג המולד      חיפה      מתקיימות      נערך      פתוחים   
החג של החגים (בערבית: مهرجان عيد الأعياد, בתעתיק מדויק: מהרג'אן עיד אלאעיאד, מילולית: "פסטיבל חג החגים") הוא פסטיבל הנערך בעיר מדי שנה, במהלך חודש דצמבר. הפסטיבל נועד לבטא את אופייה של חיפה כעיר בעלת אוכלוסייה מעורבת, שבה חיים בני כל ה, ולקדם דו-קיום וסובלנות ביניהם.
שמו של הפסטיבל מבטא את כוונתו לציין את החגים הדתיים החלים בחודש ובסמוך לו – חג החנוכה היהודי ו הנוצרי (החלים בסמוך זה לזה) וחודש הרמדאן ועיד אל-פיטר או חג הקורבן האסלאמיים (החלים במועדים משתנים על פני השנה ה ויכולים לחול בחודש דצמבר, על פי הלוח המוסלמי).
פעילויות הפסטיבל נערכות בסופי השבוע (ימי שישי ושבת) של חודש דצמבר. הן באתרים שונים בעיר, אך מרביתן נערכות בשכונת ואדי ניסנאס ובשכונת המושבה הגרמנית הסמוכה אליה. בימי הפסטיבל מוזיאוני העיר בחינם לכל המבקרים.
הפעילויות כוללות מופעי במות, תהלוכות, וקונצרטים, תערוכות אמנות ומיצגי רחוב, סיורים וכנסים, ירידים ושווקים ופעילויות מיוחדות לילדים.
את הפסטיבל מארגנים עיריית חיפה, המרכז היהודי-ערבי "בית הגפן" וועד תושבי ואדי ניסנאס. את הקונצרטים הליטורגיים מארגן ה"חוג למוזיקה קאמרית". הפסטיבל מדי שנה מאז שנת 1993.