צ'רלי צ'פלין

Texte à trous

Choisissez le mot dans le menu déroulant
   אוסקר      הַצָגוֹת      הופיע      הצלחה      לצחוק      לשיר      מוסיקאי      מוסיקה      מפורסם      סרטים      פַּנְטוֹמִימָה      קַרְיֶירָה      רקדו      שחקן      תיאטרון   
צ'רלי צ'פלין נולד בלונדון בשנת 1889. ההורים שלו - צ'רלס וחנה צ'פלין - עבדו בבתי קפה. הם שרו ו שם. החיים שלהם היו קשים מאוד. עד גיל 6, אמא שלו לקחה אותו ל שלה בבתי-קפה. בגיל 5, בִּזְמָן ההצגה הפסיקה פתאום חנה . צ'רלי צ'פלין הקטן רץ אליה, והמשיך לשיר. זו הייתה גדולה: האנשים בבית-הקפה זרקו כסף אל הילד. צ'רלי צ'פלין הפסיק לשיר, אסף (לקח) את הכסף, ורק אחרי שֶכּל הכסף היה אצלו, הוא המשיך לשיר.
צ'פלין למד בבית-הספר רק ארבע שנים מגיל 6 עד גיל 10. הוא היה ילד סגור, ולא היו לו חברים. בשנת 1903 הוא (שיחק) בפעם הראשונה בהצגת - בלונדון, ומאז הוא לא הפסיק ב שלו (עבודה במקצוע) עד יום מותו. הוא מת ב- 24 בדצמבר 1977, בגיל 88.
צ'פלין, האיש שכמעט לא למד בבית-הספר, היה: , צלם, סופר, במאי ו כמובן. הוא למד , שירה ו ב"בית-הספר של החיים": במשפחה ובעבודה שלו. הרעיונות בסרטים המיוחדים שלו גרמו לאנשים לשמוח ולהיות עצובים, ולבכות באותו זמן.
צ'פלין זכה (קיבל) בפרס ה"", והיה עשיר מאוד ו בכל העולם, אבל ב שלו הוא תמיד נשאר הילד העני של פעם.
(עפ"י עיתון "שיעור חופשי" ינואר 2003)