סיפור הברווזים

Bonne Chance ! Serge Frydman - Hebreu.Org

  
Remplissez les trous à l'aide du menu déroulant
Cliquez sur le point d'interrogation pour obtenir un indice
Vous disposez de 10 minutes
   ארוכה      בֵּיצים      בעזרת      חתיכות      טָבַע      כמות      מדען      מידע      מסלולים      מקרים      שנים   
אַלְפֵי צעצועים וברווזים מפְּלָסְטִיק, שאָבְדוּ בים לפני רבות, יגיעו כנראה, בקרוב לחופי אנגליה.
בחודש ינואר 1992 נפל מִטְעָן (בָּגָאז') גדול של 29,000 צעצועי פלסטיק מאונייה באוקיינוס השקט (הפָּסִיפִיק). מאז שטים (שוחים) הצעצועים בים. אומנם חלק מהצעצועים ונעלם באוקיינוס, אך אלפים מהם עדיין נמצאים במים.
דוקטור קרטיס אבסמאייר הוא אמריקני, חוקר-ימים. הוא בודק לאילו כִּיווּנִים זורמים המים באוקיינוסים. בעבודות המחקר שלו הוא משתמש בתוֹכְנַת-מחשב מיוחדת, שהוא פִּיתֵח בעצמו. התוכנה הזאת הוא סִרְטֵט (צִיֵיר) את מַפַּת-הדרך של ברווזי הפלסטיק. "כבר קרו שֶחפצים (דברים) נפלו מאוניות באוקיינוס השקט, והופיעו פתאום בים הצפוני אחרי דרך מסביב לאלסקה ולקנדה", אומר ד"ר אבסמאייר. "אם ברווזי הפלסטיק יגיעו לחופי אנגליה, כפי שאני משער (חושב), זו תהיה הוכחה שתוכנת המחשב הזאת נכונה, והיא עוזרת ותורמת לחֵקֶר-הדגים. הים סוחף (מעביר) של דגים ודגים קטנים ממקום למקום. אם נדע את המסלול (הדרך) שבו המים זורמים בים, יהיה לנו חשוב ביותר על המקומות שבהם חיים הדגים. המידע הזה יעזור להגדיל את המזון בעולם ".
כדי שהמידע של קרטיס אבסמאייר יהיה רחב יותר ומדויק, הוא בודק של מטענים נוספים שנפלו מאוניות, לדוגמה: 80,000 זוגות נעלי ספורט של "נייק", 5 מיליון "לגו", ו- 34,000 מעילי גשם ששטים באוקיינוסים.
(עפ"י "ידיעות אחרונות" - אוגוסט 2003)