הסיפור על 'בית התנ"ך' בירושלים

Remplissez les trous à l'aide du menu déroulant
Cliquez sur le point d'interrogation pour obtenir un indice
Bonne Chance ! Serge Frydman - Hebreu.Org

  
במרכז 'עין-כרם' בירושלים נמצא בית עתיק ובו מוזיאון 'בית התנ"ך'. הבית הזה היה בעבר ביתם של אָלֶגְרָה בלו ובעלה גַ'בְּרָא רחיל. סיפור-האהבה בין אלגרה היהודייה וג'ברא הערבי היה סיפור לא רגיל, וגרם לכאב גדול לשתי , היהודית והערבית.
אלגרה נולדה לפני כ-100 שנים בשכונת 'מחנה יהודה' בירושלים. ג'ברא היה בן למשפחה מהכפר 'עין-כרם' על-יד ירושלים. הם נפגשו במקרה, כאשר אלגרה יצאה ברחוב יפו, וג'ברא רכב שם על הסוס שלו. הוא ראה אותה, הִתְאַהֵב בה, ורצה איתה. אלגרה הסכימה להתחתן עם ג'ברא למרות ה של ההורים. הזוג הצעיר עבר לגור בעיר בית-לחם, ובמשפחה של אלגרה לנתק (להפסיק) את איתה, ולא איתה. גם בכפר הערבי 'עין-כרם' אלגרה לא יכלה , כי היא הייתה יהודייה. אלגרה החליטה את הדת שלה, ולהיות קָתוֹלִית. אחרי שנתיים עברו בני הזוג ל'עין-כרם'. הם גרו בבית במרכז הכפר, ושם נולדו להם 3 ילדים. קראו לבית הזה 'בית היהודייה'.
בשנת 1945, כאשר מת אבא של אלגרה, היא חשבה שעכשיו היא תוכל לפגוש את בני המשפחה. אבל אימא שלה לא לראות אותה. אלגרה והילדים שלה ישבו לבית ובכו במשך שעות.
היום הבית ב'עין כרם' הוא מוזיאון לחקר התנ"ך, ואפשר ללמוד בו על החיים בזמן התנ"ך. בבית יש על ה, ההיסטוריה והארכיאולוגיה של התנ"ך.