להחזיר את הטעם לעגבנייה...

Bonne Chance ! Serge Frydman - Hebreu.Org

  
Remplissez les trous à l'aide du menu déroulant
Cliquez sur le point d'interrogation pour obtenir un indice
Vous disposez de 10 minutes
   בעבר      גודל      טעם      יורדת      ירוקות      כמות      להוסיף      לשפר      מדפים      מעורר תיאבון      מקטינה      מתלוננים      סיבות      פתרון      צרכנים      צרפת   
בעלי מסעדות ו (קונים) ישראליים על טעם העגבניות. הם טוענים, שהטעם היום אינו דומה לטעם שהיה להן בעבר. ואומנם מחקרים מצאו, שהתלונה הזאת נכונה. לשינוי של טעם הפירות והירקות יש מספר כלכליות. היום כמות העגבניות מדונם (1000 מ"ר) אדמה אחד הוא בין 30 – 40 טון. זוהי כמות כפולה לעומת מה שהיה . הגדלת העגבניות גורמת לכך, שרמת הסוּכָּרִים בכל עגבנייה , וזו הסיבה לטעם השונה. הבעיה מוּכֶּרֶת ונפוצה גם במדינות אירופה, כמו בספרד וב, וגם שם מתלוננים על ה. אך בגלל הסיבות הכלכליות החקלאים אינם מוכנים להקטין את הכמות כדי את הטעם.
גורם נוסף המשפיע על טעם העגבנייה הוא הרצון להאריך את 'חיי המדף' שלה. פיני כהן, חקלאי מהיישוב מיטב מסביר: "היום קוטפים את העגבניות כשהן עדיין , ולכן רמת הסוכרים בהן נמוכה, והן פחות טעימות. קוטפים אותן מוקדם, כדי שהעגבניות יוכלו להיות על ה בחנויות זמן רב".
שני חוקרים מה'אוניברסיטה העברית' ניסו למצוא לבעיה. הם הציעו להשקות את העגבניות במים מלוחים. השקיה כזו אומנם את העגבנייה, אבל מעלה את רמת הסוכרים, ומשפרת את הטעם. הצעה אחרת היא לעגבנייה ריח . יתרון ההצעה הזו הוא המחיר הנמוך שלה בהשוואה להצעות האחרות.
בעיית הטעם קיימת גם בפירות וירקות נוספים, למשל: במשמש, בגזר ובאבטיח, ולמרות מאמצי המדענים עדיין לא נמצאו פתרונות טובים.